сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 18

Трајановски меѓу поплавените во Економија

Тој рамо до рамо со граѓаните, ги чистеше домовите и дворовите.

koce-nm-ekonomija-1-640x480

Поврзани вести

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски и денеска како и претходните денови, е на терен во поплавените подрачја во скопско.

Покрај координацијата за реонот за кој е задолжен, Трајановски денеска активно се приклучи да им помогне на жителите од населеното место Економија во расчистување на дворовите и домовите кои беа погодени од силното невреме кое се случи во саботата попладне.

koce nm ekonomija1

Тој рамо до рамо со граѓаните, ги чистеше домовите и дворовите во населеното место Економија.

koce nm ekonomija2

koce nm ekonomija3

koce nm ekonomija4

koce nm ekonomija5

koce nm ekonomija6

koce nm ekonomija7

koce nm ekonomija8

koce nm ekonomija9

Најчитани вести