вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Трајановски на терен со пожарникарите и екипите на ЈП „Водовод и канализација“

koce-trajanovski

Последни вести

Од Град Скопје информираат дека градоначалникот Коце Трајановски по невремето со силен ветер и обилни врнежи од дожд што го зафати Скопје пред еден час излезе на терен со екипите на ЈП „Водовод и канализација“ и на Противпожарната бригада на Град Скопје кои ги санираат последиците од силниот дожд.

Во моментов се исцрпува насобраната вода кај подвозникот на булеварот Киро Глигоров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести