петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 29

Трајче Манев: Македонија е срцето и душата на Балканот

trajce-manev

Последни вести

Некој во ова Собрание сака да направи некоја глупост и во име на сите им велам да не ја прават таа глупост, затоа што не е тоа добро за нашата Македонија, истакна пред присутните пејачот Трајче Манев кој денес даде поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

-Во мојата кариера имам прошетано во многу земји, но како нашата Македонија нема никаде. Македонија е срцето и душата на Балканот. Нема да дозволиме тоа срце да престане да чука, затоа што 53 дена фигуративно сите го слушаат тоа срце, вели Манев.

Манев им порача на политичарите да не ја виткаат кичмата и да не прават глупости.

Најчитани вести