понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 78

Трајковски: Секој ден, наутро и навечер се врши дезинфекција во поплавените подрачја

arm-poplava

Поврзани вести

Мал број на граѓани побарале лекарска помош, станува збор за алергиски кожни реакции, вели градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски, во гостувањето на ТВ Нова.

-Нема информации за некои потешки заболувања. Секојдневно се врши дезинфекција. Владата донесе одлука во следните 10 дена повеќе пати да се прави дезинфекција на повеќе смени и дење и ноќе. Навечер и наутро се мијат улиците и се прави дезинфекција, вели Трајковски.

Најчитани вести