среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Трактор паднал во дол, возачот починал

Седумдесет и девет годишниот И.К. од крушевско Свето Мирани вчера го загубил животот во несреќен случај.

трактор

Поврзани вести

Од полицијата информираат дека И.К. изгубил контрола над тракторот кој го управувал и паднал во дол длабок околу 4 метри по што починал на лице место.

Јавен обвинител во присуство на полициски екипи извршил увид, по чија наредба телото е предадено на семејството на погреб.

Најчитани вести