понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 34

Трактор прегази старец во гостиварско Градец

Загинал откако му се превртел тракторот

Загинал откако му се превртел тракторот

Последни вести

Деведесет и двегодишниот Рефик А. од гостиварското село Градец починал откако вчера бил прегзаен со трактор.

Тој бил прегазен од трактор „Њу Оланд“ без таблички, управуван од седумдесет и шестгодишниот В.Х., додека ја преминувал улицата.

Веднаш бил пренесен во Медицинскиот центар Гостивар, каде лекарите констатирале смрт.

Најчитани вести