четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Трактор прегази дете во Тетовско Слатино

policiska-lenta1

Последни вести

Ученик во второ одделение загина откако вчера околу 18 часот беше прегазен од трактор во тетовско Слатино.

Враќајќи се од училиште со група други ученици, детето најверојатно било удрено со задното лево тркало од цистерната и задобило тешки телесни повреди. Со друго возило, веднаш е пренесено во тетовската клиничка болница, но за жал веќе било предоцна. Лекарите во болницата само ја констатирале смртта  на детето.

На местото каде е прегазено детето, полицијата и обвинителството направиле увид, а возачот бил обезбеден и со него се разговарало во полициска станица.

Тракторот со цистерната е одземен за вештачење.

Од полицијата велат дека преку понатамошната истрага ќе се дознаат уште детали, за тоа како дошло до трагедијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести