петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Трактор усмрти радовишанец додека орал

При увидот е констатирано дека додека ја орал нивата, тракторот се превртел, а тој останал на седиштето под тракторот. Телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Загинал откако му се превртел тракторот

Загинал откако му се превртел тракторот

Последни вести

53-годишен жител на радовишкото село Ињево, вчера починал, откако при орање тракторот со кој управувал се превртел.

Несреќата се случила вчера попладнето во месноста Растребоец во атарот на Ињево. Околу 17 часот  под тракторот е пронајдено мртвото тело на Трајче Ј. При увидот е констатирано дека додека ја орал нивата, тракторот се превртел, а тој останал на седиштето под тракторот. Телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести