четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Трактор усмрти 6-годишно девојче во Неготино

traktor-za-gjubre-usmrti-6-godishno-devojce-vo-negotino

Поврзани вести

Трактор  усмрти 6-годишно девојче во Неготино. Девојчето синоќа починало во велешката болница откако беше повредено од трактор за фрлање смет, пренесува телевизија „Алфа“.

Според информациите од истрагата малата Миа Ј. вчера околу 18, 00 часот додека си играла со други деца во дворот била притисната од дел од трактор за фрлање смет и се здобила со тешки телесни повреди.

Девојчето било префрлено во велешката болница, но лекарите не успеале да и го спасат животот.

Најчитани вести