сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тракторист од кумановско го загуби животот

traktor1

Поврзани вести

Вчера  во атарот на с.Кокошиње на патот с.Живиње-Куманово, дошло до несреќен случај во кој животот го загубил Борко Ј.(52) од с.Доброшање, кумановско.

Имено, Борко Ј. управувајќи трактор изгубил контрола над истиот, при што се превртел и од здобиените повреди починал на лице место.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести