вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Тракторист загина во несреќа во Долно Чичево

Во трагична несреќа животот го загуби тракторист од село Долно Чичево.

traktor

Поврзани вести

Маж почина откако му се превртел тракторот и останал заробен под приколката.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера се случила трагична незгода во село Долно  Чичево, Градско во која загина 50-годишниот Симо Б.

Додека излегувал од дворното место, тракторот се превртел, а Симо остнал заробен под приколката. Од здобиените повреди починал на лице место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести