понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 13

Трамп: Ако гласате за Клинтон, ИД ќе дојде на власт во САД

Републиканскиот кандидат за американски претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека групата Исламска држава (ИД) ќе ја презеде контролата над САД, доколку неговата противкандидатка од Демократската партија, Хилари Клинтон, биде избрана за претседател.

трамп

Поврзани вести

Трамп истакна дека борците на ИД „се надеваат и се молат“ Клинтон да влезе во Белата куќа.

Потоа, како што наведе Трамп, оваа екстремистичка организација „ќе ја преземе контролата врз САД и над тој дел од светот“.

Најчитани вести