среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Трамп: Брегзит е фантастичен, Британија нема да биде последна

Според милијардерот, и други земји би можеле да го следат примерот на Велика Британија, односно, „таа нема да биде последна.

Tamp

Последни вести

Најизвесниот републикански кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, стигна денеска во Шкотска, и порача дека е „извонредна работа” што народот на Велика Британија на референдумот гласал за излегување од Европската унија и ја „вратил својата земја”.

„Guardian“ забележува дека е интересен тајмингот за посетата на Трамп на Шкотска, каде тој стигна на своите голф терени на ден по одржувањето на британскиот референдум.

Според милијардерот, и други земји би можеле да го следат примерот на Велика Британија, односно, „таа нема да биде последна.

Најчитани вести