недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 14

Трамп: Будали се сите кои се против добри односи со Русија

tramp

Поврзани вести

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска ги осуди сите што се против добрите односи со Русија, нарекувајќи ги „глупави луѓе и будали“.

„Добрите односи со Русија се добра, а не лоша работа. Само глупавите луѓе или будалите мислат дека тоа е лошо“, напиша Трамп на Твитер.

Трамп за односите со Русија напиша повеќе твитови, во кои истакнува дека ќе соработува со Москва со цел да се решат „некои од многуте горливи проблеми и прашања со кои се соочува светот“.

Најчитани вести