понеделник, 26 јуни 2017  |  Вести денес: 1

Трамп го назначи Шон Спајсер за портпарол на Белата куќа

608a541bc1ac9846b17426778939dee2

Последни вести

Шон Спајсер стана портпарол на Белата куќа и ќе одговара на прашања на медиумите, се наведува во соопштението на тимот на Трамп за преземање на власта.

Други членови на комуникацискиот тим на Трамп како претседател се сегашните портпароли Џејсон Милер и Хоуп Хикс, како и Дан Скавино, кој е задолжен за социјалните медиуми.

Најчитани вести