петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 4

Трамп: Ќе трошам по 2 милиони долари неделно за реклами

Рекламните спотови ќе бидат за Ајова, Њу Хемпшир и Јужна Каролина.

трамп

Поврзани вести

Американскиот претендент за републикански претседателски кандидат на изборите во 2016 година, Доналд Трамп најави дека има намера да троши по најмалку два милиона долари неделно за предизборни телевизиски реклами.

– Ќе трошам минимум по два милиона долари неделно или можеби и повеќе, изјави Трамп кој досега не трошеше пари за рекламни спотови.

Рекламните спотови ќе бидат за Ајова, Њу Хемпшир и Јужна Каролина.

– Ќе потрошам многу пари против оние кои ќе ме напаѓаат, навести Трамп. Анкетите покажуваат дека во овој момент Трамп има најголема поддршка за кандидат на Републиканската партија.

Најчитани вести