среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 43

Трамп: Кина работи со САД за решавање на севернокорејскиот проблем

Кина работи заедно со САД за решавање на севернокорејскиот проблем, изјави денеска американскиот претседател Доналд Трамп.

132593697

Поврзани вести

Според западни медиуми, со тоа Трамп веќе не го користи изразот за Кина „валутен манипулатор“.

– Зошто да ја нарекувам Кина валутен манипулатор кога ти е работат со нас за севернокорејскиот проблем? Ќе видиме што ќе се случи!, напиша Трамп на Твитер.

Најчитани вести