четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Трансфер бомба: Меси заминува од Барселона?

2660065.main_image

Последни вести

Лионел Меси може сепак да ги напушти Барселона и Шпанија. Тоа го потврдија некои од водечките спортски медиуми во оваа земја.

Аргентинец е разочаран од пресудата на каталонскиот суд од кој доби 21 месец условна казна, а ќе мора и да плати 3.5 милиони евра глоба.

Сепак, многумина не веруваат дека Меси некогаш ќе го напушти Ноу Камп, но информациите кои стигнуваат од Шпанија и не се оптимистични.

Имено, најдобриот фудбалер на светот одби да го продолжи договорот со Каталонците, а развојот на ситуацијата ја следат ПСЖ, Челси и манчестерските тимови.

Токму овие клубови можат да го доведат одличниот Аргентинец и да му ги зголемат паричните примања.

Најчитани вести