петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 62

Трансфер: Швајнштајгер се сели во Јунајтед

Трансфер: Швајнштајгер се сели во Јунајтед

Трансфер: Швајнштајгер се сели во Јунајтед

Последни вести

Манчестер Јунајтед постигна договор со Баерн Минхен за трансфер на плејмејкерот, Германецот Бастијан Швајнштајгер.

Се верува дека германскиот репрезентативец не сакал да чека да му заврши договорот со клубот, кој истекуваво 2016-та година.

Извршниот директор на Баерн, Карл-Хајнц Румениге истакна дека Бастијан сакал да направи нешто ново на крајот од кариерата.

-Не замоли да му ги исполниме желбите, вели Румениге.

Потврда за трансферот се појави на официјалнта Фејсбук страна на Баерн Минхен, како и на веб страната на „Ѓаволите“.

barn-fb-500

bastjan

Најчитани вести