понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Трансферот сепак реализиран – Махмудов е нов играч на Левски

mahmudov

Поврзани вести

Македонскиот интернационалец Денис Махмудов и официјално е нов член на бугарскиот гигант Левски, откако денеска и официјално софискиот клуб го промовираше за засилување.

Махмудов потпиша двегодишен договор со Левски и во Софија и ќе игра со бројот седум, а во Софија доаѓа од Цволе, а во изминатата сезона го носеше дресот на Спарта Ротердам.

Махмудов од поодамна тренира со Левски, а остана запаметен и по изјавите кои беа хит на интернет откако пристигна во бугарската престолнина.

Најчитани вести