петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Транспортот на Шумахер во Лозана налик на операција на тајна служба

grenobl

Последни вести

Преместувањето на седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, од болницата во Гренобл до Лозана, било огранизирано и изведено во најголема тајност и наликувало на операција на тајна служба.

Како што објавува швајцарскиот весник „Блик“, транспортот на Шумахер го организирало неговото семејство, а од малата приватна фирма која ја извела целата операција, рекле дека и воопшто не знаеле кого транспортираат, оти добиле документација за превоз на пациент со друго име.

Исто така, кога лекарите го виделе Шумахер, морале да ги тргнат своите мобилни телефони.

Повикувајќи се на сопствени анонимни извори, весникот „Блик“ пишува дека Михаел Шумахер, во текот на транспортот со докторите комуницирал со благо климнување со главата, и дека легендарниот германски пилот во најбрзиот циркуз во светот за време на целото патување бил во свесна состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести