четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Транссексуалката Кристини се пофали дека го легнала и Роналдо

kristini i ronaldo

Поврзани вести

Сопственичката на титулата “Мис транссексуалка” за 2007 година, Кристини Коуто го привлече вниманието на спортската јавност со изјавата дека има спиено со неколку фудбалери кои го носат дресот на Реал (М), Барселона и Атлетико (М), но никој од нив нема добиено толку висока оценка како најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо.

“Победата во изборот за “Мис Транс” ми отвори многу врати во Мадрид. Почнав да работам како модел. Запознав многу познати личности на Г, П, Б и К. Станува збор за фудбалери кои играа за Реал (М), Барселона и Атлетико (М). Спиев со нив, но ниту еден од нив не беше толку добар колку што беше Кристијано Роналдо”, откри Коуто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести