сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Трапатони е новиот селектор на Брегот на Слоновата Коска

TRAPATONI E NOVIOT SELEKTOR

Последни вести

Искусниот италијански стручњак, Џовани Трапатони јавно се пофали дека за неколку недели и официјално ќе биде именуван за нов селектот на фудбалската репрезентација на Брегот на Слоновата Коска.

„Се ќе биде официјално за неколку недели, но можам да потврдам дека ќе ме именуваат за нов селектор на Брегот на Слоновата Коска. Во исто време добив примамлива понуда и од Фудбалската федерација на Мароко. Убаво размислив пред да ја донесам конечната одлука. Ја прифатив понудата на Брегот на Слоновата Коска. Дидие Дрогба? Станува збор за одличен фудбалер, но се во свое време”, изјави Трапатони.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести