петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Тренерки и пижами украдени од пазарот во Ченто

Тренерки и пижами украдени од тезга на пазарчето во скопско Ченто.

kradec

Поврзани вести

Кражба тешка половина милиони денари, арамија украл 600 парчиња тренерки и 30 парчиња пижами.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека се случила тешка кражба на пазарчето во Ченто на улицата Маџари. Арамијата во ноќта помеѓу понеделникот и вторникот со употреба на погоден алат одзел 600 парчиња тренерки и 30 парчиња пижами во вкупна вредност од околу 540.000 денари.

Полицијата превзема  мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести