вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Тренерот на Шалке разочаран од срамниот натпревар

trenerot na salke

Последни вести

Предводникот на германскиот бундеслигаш Шалке, Јенс Келер, на најоригинален начин обајсни како се чуствувал после срамниот пораз од Реал (М) во првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на шампиони.

“Помладите фудбалери научија една многу важна лекција. Дрекслер, Мајер, Колашинац и Матип научија дека во ваквите натпревари најважна е концентрацијата, дека секоја грешка скапо се плаќа. За жал ние направивме премногу греши и истите скапо ги плативме. Колашинац е веќе во болница, најверојатно има скршена вилица. Боатенг е посериозно повреден, а Роман има проблем со повреденото колено. Срамен натпревар, така го доживувам овој дуел против Реал (М). Игравме добро се до првиот погодок на Реал (М). Потоа направивме премногу грешки, а Реал (М) не покажа милост”, изјави Келер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести