петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Тренерот на Вардар задоволен и покрај поразот од Пандури

trenerot na varadr zadovolen

Поврзани вести

Новиот тренер на актуелниот шампион на Македонија, ФК Вардар, искусниот руски стручњак, Сергеј Андреев потврди дека не е многу загрижен поради минималниот пораз кој неговиот тим го доживеа на првиот пријателски натпревар во Анталија.

Избраниците на Андреев загубија со минимални 1:0 од романскиот прволигаш Пандури, а до крајот на последната фаза од подготовките за пролетниот дел од актуелната сезона „црвено-црните” ќе одиграат уште три пријателски натпревари во Турција.

„Бевме и подобар противник во поголемиот дел од средбата, но на моменти и среќата не не посака. Задоволен сум како одиграа одредени фудбалери, иако секако останува простор за корекција на поедини недостатоци. Остануваме ориентирани на реализацијата на нашите подготвителни програми“, изјави Андреев за официјалниот сајт на ФК Вардар.

Поради здравствени проблеми, дуелот против Пандури го прескокнаа Бојовиќ, Лазаревски, Ѓоргиев, Захов, Блажевски.
Следниот натпревар на Вардар на подготовките во Анталија е на 14-ти февруари против ерменскиот прволигаш Гандзасар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести