понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Трет ден протести во Хонг Конг, тензиите се намалуваат

01102014141204_hong kong protesti npvi

Последни вести

Протестите во Хонг Конг траат веќе трет ден, а тензиите се намалуваат.

Лидерот на Хонг Конг, Леунг Чун Јинг во текот на вчерашниот ден именуваше одговорно лице за преговорите во име на владата со студентите кои протестираат.

Неговата одлука допринела за намалување на тензијата и вечерта меѓу четвртокот и петокот поминала мирно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести