среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Трет пораз во низа за Атланата и Антиќ

antic_atlanta1

Поврзани вести

Екипата на Атланта во чии редови настапува македонскиот кошаркар Перо Антиќ го претрпи третиот пораз во низа во НБА лига. “Јастребите”на домашен терен беа поразени од Бруклин со 91:86, но се уште има позитивен скор од 18 победи и 17 порази.

Резултати: Филаделфија-Минесота 95:126, ЛА Клиперс- Орландо 101:81.
Вечева играат: Шарлот-Вашингтон, Кливледнд-Филаделфија, Индијана- Торонто, Мајами- Њу Орлеанс,Њујорк -Дероит , Чикаго-Феникс, Мемфис- Сан Антонио , Милвоки- Голден Стејт , Далас- ЛА Лејкерс, Денвер – Бостон, Јута- Оклахома иСакраменто- Портланд

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести