недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Трета бомба во Русија: Мртов пешак, повредени двајца полицајци

Од Министерството за внатрешни работи на Дагестан соопштија дека бомбата експлодирала на раскрсница и дека се повредени двајца полицајци и еден пешак, кој подоцна им подлегнал на повредите.

bombaaaarusija

Поврзани вести

Уште една експлозија синоќа ја потресе Русија. Во градот Касавјурт во републиката Дагестан експлодирала бомба при што животот го загубил случаен минувач, а двајца полицајци се здобиле со повреди.

Од Министерството за внатрешни работи на Дагестан соопштија дека бомбата експлодирала на раскрсница и дека се повредени двајца полицајци и еден пешак, кој подоцна им подлегнал на повредите.

На местото има инспектори, а полициски кучиња го пребаруваат подрачјето во случај да не има уште експлозивни направи.

Во два бомбашки напади во рускиот град Волгоград, животот го загубија 33 лица, а 65 се повредени.

Русите се во паника.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести