вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Третото коло во ЛШ е реалност за Динамо (З) и Партизан

TRETOTO KOLO REALNOST DINAMO

Поврзани вести

Актуелниот шампион на Хрватска, Динамо (З) и вицешампионот на Србија, тимот на Партизан, важат за апсолутни фаворити и во денешните реванш натпревари од 2. квалификациско коло од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Динамо (З) има обврска да ја зачува предноста од два гола која ја има од првиот дуел против претставникот на Литванија, тимот на Жалгирис, а со предност од три гола, фудбалерите на Партизан го стартуваат реванш дуелот против претставникот на Фарски Острови, ХБ Трошван.

Денеска на програмата: Сутјеска – Шериф (0:2 прв натпревар), Дуделанж – Лудогорец (0:4), Левадија – Спарта П. (0:7), Карабах – Валета (1:0), Макаби ТА – Санта Колома (1:0), ТНС – Слован Б. (0:1), ХБ Торшавн – Партизан (0:3), Скендербаг – БАТЕ Б. (0:0), Жалгирис – Динамо З. (0:2), Дебрецин – Клифтонвил (0:0), Селтик – Рекјавик (1:0).

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести