среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Трговски центар ќе се гради во Илинден, на продажба една парцела

ilinden

Последни вести

Парцелата за изградба на големи трговски единици- трговски центар, голема специјализирана продавница и супермаркет се наоѓа на пристапна локација во централниот дел на општина Илинден.

Површината на градежната парцела изнесува 6.380 метри квадратни.

Право на учество на јавното наддавање имаат физички и правни лица кои што ќе достават Пријава за учество во електронско јавно надавање најдоцна до 17.09.2014 година до 16 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести