вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Три деца загинаа при уривање на детска градинка во Кина

kina

Последни вести

Три дечиња загинаа, а три се повредени при уривање на приватна детска градинка во северната кинеска провинција Хебеј.

Причините за уривањето на објектот засега не се познати, а локалните власти започнаа истрага за целиот случај и за утврдување на одговорните за трагедијата.

 

Најчитани вести