вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Три деца загинаа во пожар кај Младеновац

Причината за пожарот во куќата, во која настрадаа децата се уште не е позната.

bg-Pozar-Beli-Potok-2

Поврзани вести

Во пожар кој избил во семејна куќа во местото Велика Крсна, кај Младеновац вечерва загинаа три деца на возраст од две, три и четири години.

Децата биле заклучени во куќата и биле сами, додека родителите не биле во домот. Пожарникарите пристигнале веднаш штом мајката јавила за случајот, но не успеале да ги спасат децата. Причината за пожарот во 50-квадратната куќа се уште не е позната.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести