Балкан

Три деца загинаа во пожар кај Младеновац

Три деца загинаа во пожар кај Младеновац

Во пожар кој избил во семејна куќа во местото Велика Крсна, кај Младеновац вечерва загинаа три деца на возраст од две, три и четири години.

Децата биле заклучени во куќата и биле сами, додека родителите не биле во домот. Пожарникарите пристигнале веднаш штом мајката јавила за случајот, но не успеале да ги спасат децата. Причината за пожарот во 50-квадратната куќа се уште не е позната.