вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Три дена пролет, викендов повторно дожд

sonce1

Последни вести

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од 13 до 20 степени.

Во наредите три дена времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и можна појава на грмежи со засилен ветер.

Најчитани вести