петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Три икони украдени од црква во кичевско

Уште една црква мета на арамија.

g_crkva

Поврзани вести

Три икони украдени од црква во кичевско.

Викендов црквата „Свети Никола“ во кичевското село Простање била мета на арамија, соопшти утринава Министерството за внатрешни работи. Арамијата го искористил моментот кога во црквата немало никој, на насилно ја отворил вратата. Потоа од светиот објкет украл три икони и избегал.

Извршен е увид и се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести