петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Три кривични пријави за тетовчани кои произведувале дрога

kicevcanec-zaglavi-poradi-marihuana

Последни вести

Министерството за внатрешни работи во два одовени случаи поднесе три кривични пријави за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Во првиот случај, на 9-ти октомври минатата година, во домот на 17 годишниот З.Ј. се пронајдени 3,4 грама марихуана.

Во вториот случај, пак, СВР Тетово, поднесе кривични пријави против Ш.А. (17) и А.Б. (20) од село Стимница. Инаку, Ш.А. дрогата купил 1,75 грама марихуана од А.Б. , на 27 јануари оваа година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести