недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Три лица повредени во сообраќајка во Скопје

sudar kurir

Поврзани вести

ФОТО: КУРИР

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која што се случила на раскрсница на улиците Партизанска и Рузвелтова, пренесува „Курир“.

Во несреќата учествувало возило на Брзата помош и два автомобила со скопски таблички.

Сите три лица се пренесени во Ургентниот центар, а полицијата со увидот ќе ги утврдува причините за несреќата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести