недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Три лица повредени во сообраќајката кај Штип

sssssssssssss

Поврзани вести

Во несреќата која се случи на магистралниот пат Свети Николе-Штип се повредени три лица.Сите се пренесени во клиничката болница во Штип.

Според првичните информации се работи за директен судир на две возила, мазда со штипски регистарски таблички и хјундаи со светиниколски таблички, кои по судирот излетале од патот.

Несреќата се случила утрово околу 8 часот, на петљата кај Кадрифаково.

Делови од автомобилите се разлетани по коловозната лента. Овој пат е затворен за сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести