недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Три лица загинаа кај Нови Пазар

Две лица со тешки телесни повреди се задржани во новопазарската болница додека една во критична состојба е префрлена во Крагуевац.

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Три лица загинаа, а три се тешко повредени во сообраќајна несреќа која утрово се случи во Нови Пазар.

Две лица со тешки телесни повреди се задржани во новопазарската болница додека една во критична состојба е префрлена во Крагуевац.

Несреќата се случила еден час по полноќ, кога поради неконтролирана брзина возачот на автомобилот ја изгубил контролата и удрил во бетонски столб на електрична мрежа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести