петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 30

Tри лица загинаа вечерва во тешката сообраќајка кај Зајас

Дошло до судар на патничко моторно возило „форд“ во трактор кој неосветлен возел по магистралниот пат А2 Кичево – Скопје, кај селото Зајас. Сообраќајот е во прекин во двата правци.

za

Последни вести

Според засега неофицијалните информации, во тешката сообраќајка кај Зајас загинале 3 лица.

Имено, дошло до судар на патничко моторно возило „форд“ во трактор кој неосветлен возел по магистралниот пат А2 Кичево – Скопје, кај селото Зајас.

Сообраќајот е во прекин во двата правци.

Најчитани вести