четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Три лица загинаа во авионска несреќа во Јоханесбург

Сите три лица, кои беа во малиот авион, загинаа

Bfhz8M8CIAA7ymv

Поврзани вести

Еден помал авион се сруши на аеродромот „Лансерија“ во Јоханесбург, по што загинаа сите три лица кои што се наоѓале во леталото, објавиле јужноафриканските власти.

Менаџерот на аеродромот „Лансерија“, Мајк Кристоф изјави дека авионот полетал од аеродромот во Ранду, место кое што се наоѓа во близина на Јоханесбург и дека во несреќата загинале сите патници.

„Лансерија“ е вториот по големи аеродром во Јоханесбург и служи само за локални летови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести