понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Три лица загинаа во експлозија на куќа во Германија

Еден маж, неговата жена и дете се жртвите од експлозијата

germanska policija

Поврзани вести

Три лица загинаа во експлозија која што рано утрово се случила во една куќа во северниот дел на Германија, соопштија тамошните власти.

Еден маж, неговата жена и дете се жртвите од експлозијата што ја зафатила куќата, во која што живееле неколку семејства.

Се’ уште не е јасно која е причината за експлозијата, а полицијата ја води истрагата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести