сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Три лица загинаа во сообраќајка кај Струмица

soobrakajkaRadicevo-4

Последни вести

По директен судир на две возила попладнево кај селото Радичево лоцирано меѓу Радовиш и Струмица загинале 3 лица а две се тешко повредени, пренесува „Курир“.

Жртвите се од селото Злегово и Струмица.

Двете патнички возила марка шкода и мерцедес се целосно уништени. Според извори од местото на настанот пожарникарите едвај ги извадиле телата на загинатите од возилата. Повредените биле пренесени со брза помош во струмичката болница

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести