сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Три лица повредени во сообраќајна несреќа кај Аеродром

Сообраќајната несреќа се случила меѓу три патнички моторни возила, „пежо“ со кумановски регистарски таблички и две возила „голф“ со скопски регистарски таблички.

soobrakjajka

Поврзани вести

Три лица се повредени во собраќајната несреќа што се случи попладнево на булеварот „Јане Сандански“ во населбата Аеродром кај „Три Бисери“. Повредените со возило на брза помош биле пренесени во Ургентниот центар.

Сообраќајната несреќа се случила меѓу три патнички моторни возила, „пежо“ со кумановски регистарски таблички и две возила „голф“ со скопски регистарски таблички.

Во СВР Скопје сообраќајната несреќа била пријавена во 15:35 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести