петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Три млади лица ги загубија животите во сообраќајна несреќа

soobrakjaka_begec

Последни вести

Три млади лица ги загубија животите во сообраќајна несреќа што се случи кај Бегеч во Србија, на патот Нови Сад – Бачка Паланка.

Несреќата се случила во еден часот по полноќ. Според информациите од српската полиција возачот на автомобилот „опел вектра“ изгубил контрола над возилото кое слетало од патот и удрил во бетонска бандера.

Сите три лица се од Бегеч, кои се враќале од Футог.

Неофицијално, до несреќата дошло за време на претекнување на друго возило. По сообраќајната несреќа Бегеч остана без електрична енергија поради оштетување  на бандерата. Истрагата е во тек.

Најчитани вести