понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Три од три за МЗТ Скопје, Работнички поразен од Куманово

10157286_10152421861303816_7110354484049499382_n

Поврзани вести

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје ја забележа и третата победа во исто толку натпревари во Супер лигата, совладувајќи го Кожув со 97:90. Куманово го запиша првиот триумф, откако убедливо славеше над Работнички со 87:77, додека Лирија на домашен терен ја прегази Струмица со 86:69.

Предводници до победатана„металците“ беа Дамјан Стојановски, Тодор Гечевски и Иван Маринковиќ,кој постигнаа по 15 поени.

Кумановци до вредната победа стигнаа благодарение на Вукашин Мандиќ и на Урош Луковиќ кои постигнаа 35, односно 24 поени.

По три одиграни кола МЗТ има скор 3-0, следуваат Лирија и Кожув со по 2-1, Работнички и Куманово по 1-2, а Струмица е без победа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести