сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Три работи на мажите на кои жените не можат да одолеат

ljubav-u-jesen-1412853395-49497

Последни вести

Ситниците кои мажите ги прават посебни и многу привлечни се различни, но на жените ништо не им се понеодоливо како брадичка од неколку дена.

Шармот на мажите е нешто што тешко може да се опише со зборови. Жените кои ги привлекува посилниот пол знаар да го наречат „она нешто“, а тоа е скриен сексапил на мажите кој придонесува тие да бидат посебни и едонставно неодоливи.

Од поглед, преку начинот на од до стилот на облекување, ситниците кои можат да ги соборат жените се бројни, а овие три работи се на самиот врв на листата која ги прави мажите неодоливи.

par-u-krevetu-1407439123-43732

Стомак

Веќе две третини од испитаните жени во една анкета потврдила дека популарните плочки на стомакот не се толку секси како што се зборува. Имено, жените издвоиле дека им е помило да видат природен стомак кој е одлика на маж кој не е опседнат со огледалото, дигање на тегови и протеини. Изгледа дека сепак, умереноста е најдобра.

par-u-gradu-1410629596-47310

Брада од неколку дена

Млада брада од неколку дена е вистински мамец за припадничките на понежниот пол. Не станува збор за брада како таква, туку малку бунтовничка и многу лежерен изглед кај мажот кој одговара на неговиот став едноставно значи со сексапил.

Први знаци на стареење

Анкетата исто така потврдила дека жените сакаат проседа коса. Таа ја доживуваат како многу секси. Иако денеска се повеќе мажи ги фарбаат косите за да ги сокријат првите знаци на стареење, жените секогаш порадо ќе одберат просед маж, отколку вештачки изглед кој паѓа во очи. Истото важи и за ќелавите мажи кои со шишањето на милиметар или нула множат да изгледаат неодолива и секси.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести