четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 16

Три скопски улици утре без струја

Дел од корисниците од улиците „Алберт Станиќ“, „Војдан Чернодрински“ и „Рифат Бурџевиќ“ во општина Чаир утре од 14:30 до 15 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

струја

Поврзани вести

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во електро-мрежата од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.

Најчитани вести