петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Три сообраќајки со кучиња на автопат, повредено дете

Три лица меѓу кои едно петгодишно дете се здобиле со полесни повреди, а вкупната материјална штета се проценува на околу 60 илјади денари.

kucinja-500

Поврзани вести

Три сообраќајни несреќи во кои три возила удриле во кучиња скитници се случиле во текот на вчерашниот ден на автопатот Тетово – Гостивар во близина на клучката за Камењане.

Три лица меѓу кои едно петгодишно дете се здобиле со полесни повреди, а вкупната материјална штета се проценува на околу 60 илјади денари.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски денеска информираше дека првата незгода се случила вчера околу еден часот по полноќ кога патничко возило „форд мондео“ со гостиварски таблички удрило во куче скитник. Возилото со кое управувал 32-годишниот А.А. изгубило контрола и удрило во бетонски ѕид при што со повреди се здобиле возачот и сопатниците 32-годишниот Ѓ.А. и петгодишно дете. Тројцата се пренесени во гостиварската болница и по укажаната лекарска помош, се пуштени дома.

Нешто подоцна, речиси на истото место, патничко возило „голф“ со гостиварски ознаки управувано од С.Д.(49) удрило и усмртило куче, но во овој случај нема повредени. Последниот ваков случај е регистриран вчера околу 11 часот и 30 минути при што патничко возило „цитроен“ со кичевски таблици управувано од А.В (32) удрило во куче.

Екипа од СВР Тетово извршила увид на местото од несреќите и работи на расчистување на случаите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести