Македонија

Три возила се судрија на Илинденска, тројца се повредени

Три возила се судрија на Илинденска, тројца се повредени

Во сообраќајка во која учествувале 3 автомобили од кои еден полициски повредени се три лица. Несреќата се случила денеска околу 14.30 часот на улица Илинденска.

Станува збор за полициска шкода јети, фиат и сузуки.

Според првични информации од СВР Скопје, тројцата повредени со Брза помош биле однесени во Ургентниот центар во Скопје.